Otobüs Soförlügü Yapan Kadinlar

Otobüs Soförlügü Yapan Kadinlar

Otobüs soförlügü yapan kadinlar,kadinlarimiz. Onlar bizi biraz daha umutlandirdi gelecegin güzelligine dair. Basmakalip algilari yikip gectiler. Belki mecburlardi,belki de “sen ne anlarsin soförlükten” diyenlere cevap vermek icin giristiler bu ise. Bugüne kadar bircok elestirel ve hatta ne yazik ki asagilayici cümlelerle baskilanan,ayakaltina alinan kadinlarimizin cevabi su oldu; “Kadin arabadan ne mi anlar? Ben otobüsten bile anlarim!”

Kadinin Fendi Erkegi Yendi

Bu ise ilk girisen o güzel kadini,tüm kadinlarimiz adina tebrik ediyoruz. Aslinda cok olagan bir durumu,kadina asilanan “yapamazsin” algisi yüzünden belki kadinlar dahi hayretle karsiladi ilk basta. Haklarina zaman gectikce daha hakim olan kadinlar,neleri yapip neleri yapamayacaklarini da artik daha iyi biliyorlar.

Kadinin para kazanma yönteminin yalnizca evde örgü örmek ya da ev arasi yapilan satislardan daha fazlasi olabilecegini biliyorlar. Onlar artik evden disari cikiyor,hayata karisiyor ve o sihirli parmaklariyla dünyayi daha güzel bir hale getiriyorlar. Kadin soförlerimizi ilk kez gördüklerinde kiminin yüzüne bir gülümseme otururken kiminin gözleri öfkeli ve saskindi. Gülümseyenler hakliydi; kadin,yapabilirdi,yapti da!

Sitemizi ziyaret edin:[dcl=7398]

Sürücü Koltugunda Bir Kadin Var!

Soför denince belki de hala aklimiza ilk gelen cinsiyet erkek olsa da artik bu algi da yerini kadin erkek esitligine birakarak ortadan yavas yavas kalkmaya basladi. Bizim zarif kadinlarimiz,koca bir otobüs yönetmek icin cicek kadar nazik gibi gelse de size,üzgünüz,gerekirse onu da yönetirler. Yönetmek,düzeltmek,basarmak en az erkekler kadar kadinlarin da dogasinda var. Bundan birkac yil öncesine kadar otobüse binildigine erkek sürücü soförün yanindaki yolcu koltuguna dahi bir kadinin oturmasini kabul edemeyen bu duruma saskinlik icerisinde bakan bir kesim ile karsi karsiyaydik.

Simdi ise kadin otobüs soförlerimiz,tam da o yolcu koltugunun yanindaki soför koltuguna oturmaya karar verdiler. Bu karari veren ve uygulayabilen kadinlarimizi desteklemeli ve tesvik etmeliyiz. Yaptiklari ise hayretle degil,hayranlikla bakmaliyiz. Onlari hayatin icerisine sokup,bunu yapabileceklerine daha fazla inandirmaliyiz. Bu dünyaya bir evlat yetistirip,insan hazirlayan o kadinlar,inanin sizi de gideceginiz yere kadar birakabilir.

Kaynak:[dcl=7398]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *